Kot a sprawa urlopu

Sezon wakacyjny w pełni, ludzie tabunami przemieszczają się po kraju i świecie w celach turystyczno-urlopowo-rekreacyjnych. Całkiem duża część tej podróżującej na wszelakie urlopy i wczasy populacji posiada koty. Co się dzieje z nimi przez te kilkanaście dni, kiedy ich właściciele wyjeżdżają w poszukiwaniu rozrywki i wypoczynku? Podstawowe rozwiązania są dwa – zwierzaka zabiera się z sobą albo zostaje on na miejscu – w domu lub kocim hostelu.
114687_kot_lezak

W tym pierwszym przypadku warto spełnić kilka podstawowych warunków. Najważniejsze – to sprawdzić czy miejsce w które jedziemy z kotem (hotel, kemping, pole namiotowe, kwatera) jest przyjazne dla zwierząt – to podstawa – odrzucajmy od razu oferty, gdzie ktoś coś kręci czy mówi, że jakoś da się radę. Kot na wakacjach ma się z nami czuć pewnie i bezpiecznie. Druga sprawa to wiedza o tym jak zwierzak znosi podróże – samochodem czy innym środkiem lokomocji. Jeśli te dwie kwestie zostały rozwiązane pozytywnie – to tylko pozostaje wybór odpowiedniego transportera – i wyjazd na zasłużony odpoczynek!!!!
mh_n_1_m
Pozostawienie kota w domu wymaga znalezienia na czas urlopu osoby, która się nim będzie opiekować. Najlepiej żeby było to osoba znana zwierzęciu, lubiana przez niego. Taki opiekun musi być oczywiście kimś zaufanym i odpowiedzialnym. Oprócz wymiany żwirku, dania jedzenia i wody powinien się z kotem pobawić, pogłaskać. Inną opcją jest oddanie kota na czas urlopu do zaufanego domu. Oczywiście w takim przypadku należy bezwzględnie najpierw sprawdzić czy kotu nowe lokum odpowiada. Często przeróżne czynniki jak np. małe dzieci czy inne zwierzęta nie pozwalają na takie rozwiązanie. W ostateczności pozostaje jeszcze możliwość oddania kota na czas naszej nieobecności do hostelu lub wynajęcie specjalnej osoby do opieki tzw. petsittera. W tym pierwszym przypadku najlepiej zrobić najpierw rekonesans na miejscu i poszukać opinie o hostelu w internecie. W przypadku petsittera należy sprawdzić jego referencje, posiadane certyfikaty. I wtedy można ze spokojnym sumieniem jechać na urlop i ….tęsknić za swym kotem ;-).
indeks

Tags:
0 udostępnień

Włóczykoty

Kocia agresja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *