kocidom01

Koci dom

Wnętrze domu Państwa Tauber jest całkowicie dostosowane dla jego czworonożnych mieszkańców. Zresztą nie tylko dom, ponieważ w ogrodzie wyrosły dwa wielkie woliery o wymiarach 120 m kw. Dzięki nim koty mogą swobodnie i bez ograniczeń zażywać słonecznych kąpieli w ogrodzie i jednocześnie są całkowicie bezpieczne.
kocidom02
Każdy kot w tym azylu ma swoją historię. Zazwyczaj są to historie smutne, poruszające. Koty trafiają tu z ulicy, wyrzucone z domu, bezpańskie, w wielu przypadkach również chore lub ranne. Każdy nowy domownik po przybyciu na miejsce przechodzi staranną kontrolę stanu zdrowia i w razie potrzeby – badanie weterynaryjne, a obowiązkowo kąpiel i odrobaczenie. Następnie zwierzak przez kilka dni powoli zapoznaje się z otoczeniem – z zapachami, odgłosami, obserwując wszystko bezpiecznie z klatki, a po kilku dniach zostaje włączony do stada. Po pewnym czasie, gdy stan kota można określić jako stabilny, jest on ogłaszany, jako kot do adopcji. Wówczas małżonkowie Tauber są już w stanie potencjalnemu zainteresowanemu nowym towarzyszem rodzinny powiedzieć, jaki ma charakter, co lubi, do jakiej rodziny się nadaje. To niezmiernie ważne informacje.
kocidom01

Adopcja na odległość
Niektóre koty niestety do końca życia będą borykać się z pewnego rodzaju niepełnosprawnością – jeśli to zaburzenie zdrowotne, wówczas opieka nad nim staje się czasochłonna i często kosztowna. Jeśli kot doświadczył wiele złego ze strony ludzi, dalsza adopcja bywa niewskazana. Takiego kota potencjalni zainteresowani mogą adoptować wirtualnie, na odległość. Kot pozostaje w azylu, gdzie dostaje najlepszą możliwą opiekę, a nowi właściciele otrzymują informacje o tym, jak mu się wiedzie oraz oczywiście zdjęcia. Dzięki tej formie adopcji szansę na życie otrzymują również koty, które w innych okolicznościach być może zostałyby poddane eutanazji.
kocidom03
Pani Tauber miłością swoich czworonożnych przyjaciół chętnie dzieli się z innymi. Z kotami, które wykazują predyspozycje w kierunku takiej aktywności, poświęca się felinoterapii. Daje w ten sposób radość dzieciom w szkole i ludziom znajdującym się w domach spokojnej starości. To także ważny element w edukacji młodzieży szkolnej.
kocidom04
Tyle brzuszków do wykarmienia!
A jak najlepiej nakarmić tyle wymagających, nienasyconych brzuszków? Państwo Tauber są bardzo zadowoleni z jakości karm Fitmin. Podstawową karmę stanowią granulki o różnych smakach – Fitmin Adult Chicken i Fitmin Adult Salmon, karma sucha dla długowłosych kotów – Fitmin Solution Hairball. Menu kociąt urozmaicają również saszetkami – Fitmin meat pouches.
kocidom05
Dla Państwa Tauber los czworonożnych przyjaciół jest ogromnie ważny. Poświęcają swoim futrzastym podopiecznym wolny czas, opiekę i miłość. Miejsce w ich azylu jest ograniczone, podobnie jak liczba środków, pozwalających zapewnić wszystko, co potrzebne. Są zatem wdzięczni za każdą pomoc tym, którzy w jakikolwiek sposób wspierają ich kocią gromadę. W tym celu powstało stowarzyszenie obywatelskie „Mňau SOS”. kocidom06
Ta chwila, kiedy podopieczny Państwa Tauber znajdzie nowy, kochający dom wynagradza cały wysiłek i dowodzi tego, ze warto iść tą drogą. Wie to także każdy właściciel takiego czworonoga. Każdy, kto doświadczył, jak za miłość potrafi odwdzięczyć się kot – szczerze, z prawdziwą kocią fantazją i wrodzoną szlachetnością!
kocidom07

Tags:
0 udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *